Liga czeska - 16. kolejka 2. ligi: MFK Vítkovice - FC Vysočina Jihlava 1-1 (1-1)

W starciu 16. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 22 listopada, drużyna Vitkovice zremisowała z Vysociną Jihlavą 1-1 (1-1). Mecz na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie obejrzało 498 widzów.

16. kolejka Czechy - 2. liga
2019-11-22 17:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 498 | Arbiter: P. Dorušák
MFK Vítkovice
FC Vysočina Jihlava
1
1
V. Cverna 18'
J. Fortelný 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Vysocinej Jihlavy wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitkovice w 18. minucie spotkania, gdy Vaclav Cverna zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Romanowi Holišowi z Vitkovice. Była to 29. minuta starcia.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, drużyna Vysocinej Jihlavy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jan Fortelny. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Drugą połowę jedenastka Vysocinej Jihlavy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomáša Smejkala wszedł Stanislav Klobása. W 59. minucie kartką został ukarany Michal Stříž, zawodnik Vitkovice.

W 66. minucie Michal Stříž został zastąpiony przez Jakuba Matouska. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vitkovice: Lukáš Buchvaldek, Martin Bzirský, na ich miejsce weszli: Jan Matěj, Lukáš Kania. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matěja Koubka, Jana Javurka zajęli: Tomáš Svoboda, Jan Pavlik. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Vysocinej Jihlavy i dwie drużynie przeciwnej.