Liga czeska - 16. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - Slavoj Wyszegrad 1-2 (0-1)

22 listopada na Městský stadion w Uściu nad Łabą odbył się pojedynek 16. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FK Usti i Slavoju Wyszegrad. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slavoju Wyszegrad 2-1. Na stadionie zasiadło 796 widzów.

16. kolejka Czechy - 2. liga
2019-11-22 18:00 | Stadion: Městský stadion | Widzów: 796 | Arbiter: J. Adamkova
D. Kozel 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FK Usti wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół FK Usti zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Slavoju Wyszegrad była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavoju Wyszegrad w 33. minucie spotkania, gdy Tomáš Čvančara strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 35. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Janowi Peterce i Tomášowi Čvančarze. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavoju Wyszegrad.

Na drugą połowę zespół FK Usti wyszedł w zmienionym składzie, za Mateja Valentę wszedł Fortune Bassey. Także w jedenastce Slavoju Wyszegrad w czasie przerwy zaszły zmiany, za Denisa Laňkę wszedł Daniel Kozel. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter przyznał kartkę Michalowi Bílekowi z FK Usti.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie Fortune Bassey wyrównał wynik meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Slavoju Wyszegrad przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-2 w 73. minucie zdobył Daniel Kozel.

W 78. minucie Jan Vejvar zastąpił Filipa Drobíleka. W 83. minucie Marek Krátký został zmieniony przez Jiříego Miskoviča, co miało wzmocnić zespół FK Usti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Čvančarę na Elvisa Sukisę. Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Vojtěch Mareš
84′ Jiří Pimpara
Milan Nitrianský84′
61′ Michal Bílek
Vojtěch Šandera88′
Youba Dramé
Ondřej Švejdík
35′ Jan Peterka