Liga czeska - 15. kolejka: Slavia Praga - Banik Ostrawa 4-0 (1-0)

W meczu 15. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 2 listopada, zespół Slavii Praga wysoko wygrał z Banikiem Ostrawa 4-0 (1-0). Mecz na Sinobo Stadium w Pradze obejrzało 18 297 widzów.

P. Ševčík 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki zespół Slavii Praga wygrał 28 razy i zanotował 10 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tomáš Souček wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, strzelając gola w 43. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Slavii Praga.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Dame'owi Diopowi z drużyny gości. Na drugą połowę zespół Banika Ostrawa wyszedł w zmienionym składzie, za Roberta Hrubego wszedł Tomáš Smola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Slavii Praga, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie Tomáš Souček po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtymi kartkami Vladimíra Coufala, Nicolae Stanciu z Slavii Praga i Jiříego Fleišmana z drużyny gości. W 60. minucie za Nemanję Kuzmanoviča wszedł Denis Granečný. W 61. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Milan Jirásek z Banika Ostrawa i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 11. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w 68. minucie spotkania, gdy Stanislav Tecl strzelił trzeciego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Ibrahim Traore wszedł za Nicolae Stanciu.

Chwilę później trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Mick van Buren, a murawę opuścił Peter Oladeji. A kibice Banika Ostrawa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Holzera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Rudolf Reiter.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 77. minucie spotkania, gdy Petr Ševčík zdobył czwartą bramkę. W 79. minucie w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Abdulla Helal wszedł za Tomáša Součeka.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Ladislava Takácsa, zawodnika gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Viktor Budinský
36′ Jan Bořil
Martin Fillo26′
57′ Vladimír Coufal
Jiří Fleišman57′
Michal Frydrych
Jakub Pokorný
90′ Ladislav Takács
Václav Procházka
Josef Hušbauer
Patrizio Stronati
73′ Peter Oladeji Olayinka
Robert Hrubý46′
 77′ Petr Sevčík
Milan Jirásek11′ 61′
 43′, 52′ 79′ Tomáš Souček
Rudolf Reiter76′
57′ 69′ Nicolae Claudiu Stanciu
Dame Diop46′
 68′ Stanislav Tecl
Lukáš Pazdera
69′ Ibrahim Benjanim Traoré
Martin Šindelář
79′ Abdulla Yusuf Helal
Daniel Holzer76′
Milan Szkoda
Milan Lalkovič
73′ Mick van Buren
Tomáš Smola46′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Slavii Praga przyznał cztery żółte.