Liga czeska - 15. kolejka: Sigma Ołomuniec - FK Mladá Boleslav 2-2 (1-0)

2 listopada na Andrův stadion w Ołomuńcu odbyło się starcie 15. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i FK Mlada Boleslav. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 2 406 widzów.

L. Budínský 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna FK Mlada Boleslav wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Michalowi Hubínekowi, piłkarzowi gości.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Sigmy Ołomuniec otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Plšek. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 32. minucie kartkę dostał Dominik Hašek z FK Mlada Boleslav. W 36. minucie Dominik Hašek został zmieniony przez Murisa Mešanovicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sigmy Ołomuniec.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sigmy Ołomuniec, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry wpakował piłkę do siatki rywali Vit Beneš.

Prawie natychmiast Jakub Fulnek wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mlada Boleslav, zdobywając bramkę w 63. minucie pojedynku. W 64. minucie w drużynie Sigmy Ołomuniec doszło do zmiany. Šimon Falta wszedł za Pabla Gonzáleza.

Jedenastka gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ zespół FK Mlada Boleslav doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Lukáš Budínský. Kibice Sigmy Ołomuniec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jiříego Texla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Vaclav Pilarz.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Vit Beneš z zespołu gospodarzy. Była to 73. minuta starcia. Trener FK Mlada Boleslav postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Pavela Buchę i na pole gry wprowadził napastnika Jiříego Klímę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie Martin Hála został zmieniony przez Martina Sladkiego, co miało wzmocnić drużynę Sigmy Ołomuniec. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Ladrę na Jonasa Auera.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Jan Stejskal
 62′ 73′ Vit Beneš
Dominik Hašek32′ 36′
80′ Martin Hála
Jakub Klíma
Václav Jemelka
Daniel Pudil
Milan Kerbr
Aleksey Tataev
64′ Pablo González Juárez
Pavel Bucha75′
Lukasz Greszszak
Lukáš Budínský  64′
David Houska
Jakub Fulnek  63′
65′ Vaclav Pilarz
Michal Hubínek12′
 14′ Jakub Plšek
Tomáš Ladra90′
Jakub Yunis
Nikolay Komlichenko
Aleš Mandous
Jan Šeda
80′ Martin Sladký
Anderson Arroyo Córdoba
Michal Vepřek
Jan Král
David Zima
Jonas Antonius Auer90′
64′ Šimon Falta
Ewerton Paixão da Silva
65′ Jiří Texl
Jiří Klíma75′
Ondřej Zmrzlý
Muris Mešanović36′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FK Mlada Boleslav pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.