Liga czeska - 15. kolejka: FC FASTAV Zlín - Viktoria Pilzno 1-1 (0-0)

4 listopada na Stadionie Letná w Zlinie odbył się mecz 15. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i Viktorii Pilzno. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 742 widzów.

M. Krmenčík 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Viktorii Pilzno wygrał aż 12 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko siedem.

Już w pierwszych minutach zespół Viktorii Pilzno próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Josefowi Hnaníčekowi z FASTAV Zlin. Była to 36. minuta starcia.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Brabca z Viktorii Pilzno, a w 64. minucie Petra Jiracka z drużyny przeciwnej.

Bramkarz FASTAV Zlin wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Krmenčík. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Mimo że drużyna FASTAV Zlin nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 81 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Tomas Wagner.

W 80. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Róbertowi Matějovowi z zespołu gospodarzy. W 83. minucie Tomáš Poznar został zastąpiony przez Jakuba Janetzkiego. W następstwie utraty bramki trener Viktorii Pilzno postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Tomáša Hořavę i na pole gry wprowadził napastnika Jeana-Davida Beauguela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Tomasowi Wagnerowi, piłkarzowi FASTAV Zlin. W tej samej minucie w drużynie FASTAV Zlin doszło do zmiany. Vakhtang Tchanturishvili wszedł za Antonina Fantiša. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Josef Hnaníček, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W tej samej minucie trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lukáš Železník, a murawę opuścił Tomas Wagner. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Adam Hlouszek
36′ 90′ Josef Hnaníček
David Limbersky
80′ Róbert Matějov
Radim Řezník
64′ Petr Jiracek
Tomáš Hořava84′
Pablo Joaquin Podio
Lukáš Kalvach
88′ Antonín Fantiš
Joel Ngandu Kayamba
83′ Tomáš Poznar
Roman Prochazka
 79′ 88′ 90′ Tomas Wagner
Christián Herc
83′ Jakub Janetzký
Dominik Janošek
88′ Vakhtang Tchanturishvili
Jean-David Beauguel84′
90′ Lukáš Železník
Ondřej Mihálik

Przewaga drużyny Viktorii Pilzno w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom FASTAV Zlin, a piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna FASTAV Zlin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.