Liga czeska - 15. kolejka 2. ligi: Vysocina Jihlava - FC Vlašim 4-1 (2-0)

W starciu 15. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 8 listopada, drużyna Vysocinej Jihlavy wygrała z FC Vlašim 4-1 (2-0). Mecz na Stadionie v Jiráskově ulici obejrzało 1 029 widzów.

15. kolejka Czechy - 2. liga
2019-11-08 18:00 | Stadion: Stadion v Jiráskově ulici | Widzów: 1029 | Arbiter: O. Berka
L. Janda 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Vysocinej Jihlavy wygrał aż 10 razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Vysocinej Jihlavy otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Lukáš Zoubele.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vysocinej Jihlavy w 22. minucie spotkania, gdy Tomáš Smejkal zdobył drugą bramkę. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pavela Pilika z FC Vlašim, a w 42. minucie Matúša Lackę z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FC Vlašim wyszła w zmienionym składzie, za Pavela Pilika wszedł Václav Svoboda.

Trzeba było trochę poczekać, aby Peter Tlustý wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vysocinej Jihlavy, strzelając kolejnego gola w 53. minucie spotkania. W 59. minucie Filip Blecha został zmieniony przez Petra Průchę.

W 63. minucie Oskar Fotr został zmieniony przez Alexandra Jakubova, co miało wzmocnić drużynę FC Vlašim. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Rezka na Filipa Novotnego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Ladislav Janda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vysocinej Jihlavy w 76. minucie spotkania, gdy Tomáš Smejkal zdobył czwartą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Petr Breda
 53′ Petr Tlustý
David Broukal
Filip Vedral
Milan Kadlec
Jan Fortelný
Jakub Štochl
42′ Matúš Lacko
Filip Blecha
Rajmund Mikuš
Ladislav Janda  74′
Jakub Rezek
Jiří Januška
 22′, 76′ Tomáš Smejkal
Pavel Pilik26′
Lukáš Vaculík
Petr Plachý
 14′ Lukáš Zoubele
Oskar Fotr

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.