Liga czeska - 15. kolejka 2. ligi: FK Varnsdorf - Dukla Praga 1-1 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Varnsdorfu zremisował z Duklą Praga 1-1 (1-0). Mecz na Stadionie v Kotlině obejrzało 954 widzów.

K. Ayong 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Dukli Praga wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Ondřejowi Lehoczkiemu z zespołu gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Varnsdorfu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Adam Houser.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Varnsdorfu.

Drugą połowę zespół Dukli Praga rozpoczął w zmienionym składzie, za Róberta Kovaľa, Stepana Krunerta weszli Filip Hašek, Karsten Ayong. W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Samuelowi Dancákowi, piłkarzowi gości.

Jedenastka Dukli Praga wyrównała wynik meczu. W 54. minucie Karsten Ayong wyrównał wynik meczu.

W 61. minucie David Breda został zastąpiony przez Adama Ondráčeka. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Artemowi Kovernikovowi z Dukli Praga. W 71. minucie Ondřej Kocourek został zmieniony przez Jakuba Baraca, a za Petra Heppnera wszedł na boisko Daniel Novák, co miało wzmocnić drużynę Varnsdorfu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Holíka na Tomáša Kotta.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Mohamed Doumbia
 45′ Adam Houser
Lukáš Holík
37′ Ondřej Lehoczki
Vojtěch Hadaščok

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Varnsdorfu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.