Liga czeska - 15. kolejka 2. ligi: 1. FC Brno - FK Prostějov 5-0 (1-0)

8 listopada na Městský fotbalový stadion Srbská odbył się mecz 15. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FC Brno i Prostejovu. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Brno 5-0. Spotkanie obejrzało 2 492 widzów.

15. kolejka Czechy - 2. liga
2019-11-08 19:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Srbská | Widzów: 2492 | Arbiter: C. Ondřej
J. Přichystal 84'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Adam Fousek wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brno , strzelając gola w 27. minucie pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Brno.

Drugą połowę drużyna FC Brno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adama Fouska, Šimona Šumberę weszli David Krška, Jan Pázler. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tomás Janíček osłabiając tym samym zespół gości.

Drużyna Prostejovu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Michal Šmíd.

W 64. minucie David Pašek zastąpił Jakuba Rolinca. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Miloslava Brédę, piłkarza gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie wynik na 3-0 podwyższył Ondřej Vaněk.

W 72. minucie Marek Strzesztik został zmieniony przez Michala Zapletala, co miało wzmocnić drużynę Prostejovu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonína Růseka na Ondreja Pachlopníka. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Michal Zapletal z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brno w 79. minucie spotkania, gdy Ondrej Pachlopník strzelił czwartego gola. W 80. minucie w drużynie Prostejovu doszło do zmiany. Jan Šteigl wszedł za Milana Lutonskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brno w 84. minucie spotkania, gdy Jakub Přichystal zdobył piątą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Matěj Biolek
 52′ Michal Šmíd
Tomás Janíček47′
Jakub Šural
Jan Kotouč
Damián Bariš
David Pašek
 27′ Adam Fousek
Oleksandr Pernatskyi
Jan Sedlák
Aleš Schuster
Šimon Šumbera
Milan Lutonský
 67′ Ondřej Vaněk
Patrik Slaměna
 84′ Jakub Přichystal
Marek Strzesztik
Antonín Růsek
Karel Kroupa

Zespół FC Brno zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Prostejovu przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.