Liga czeska - 14. kolejka: Viktoria Pilzno - Slavia Praga 0-1 (0-1)

27 października na Doosan Aréna w Pilznie odbyło się starcie 14. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i Slavii Praga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 1-0. Mecz obejrzało 11 625 widzów.

J. Hušbauer 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 20 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 13.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 17. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 32. minucie Radim Řezník zastąpił Ondřeja Mihálika. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Davida Limberskiego, piłkarza gospodarzy.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Josef Hušbauer dla zespołu Slavii Praga. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavii Praga.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Slavia Praga: Petrowi Ševčíkowi w 49. i Davidowi Hovorce w 59. minucie. Trener Viktorii Pilzno postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Tomáša Hořavę i na pole gry wprowadził napastnika Tomáša Chorego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Slavii Praga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Davida Hovorkę. Na boisko wszedł Michal Frydrych, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 66. minucie Josef Hušbauer został zmieniony przez Ibrahima Traorego, a za Stanislava Tecla wszedł na boisko Milan Szkoda, co miało wzmocnić drużynę Slavii Praga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Krmenčíka na Jeana-Davida Beauguela. Między 74. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Slavii Praga i jedną drużynie przeciwnej.

David Hovorka59′ 61′
45′ David Limbersky
Ondřej Kúdela
32′ Radim Řezník
Josef Hušbauer  45′ 66′
60′ Tomáš Hořava
Peter Oladeji Olayinka15′
Lukáš Kalvach
Tomáš Souček
3′ Joel Ngandu Kaymba
Nicolae Claudiu Stanciu
17′ Roman Prochazka
Petr Ševčík49′
79′ Michael Krmenčík
Lukáš Provod
79′ Jean-David Beauguel
Ibrahim Benjanim Traore66′ 88′
60′ 74′ Tomáš Chorý
Milan Szkoda82′
32′ Ondřej Mihálik
Mick van Buren

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze Viktorii Pilzno obejrzeli trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.