Liga czeska - 14. kolejka: FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1-3 (0-1)

27 października na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav odbyło się starcie 14. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav i Slovanu Liberec. Mecz zakończył się zwycięstwem Slovanu Liberec 3-1. Na stadionie zasiadło 3 899 widzów.

R. Potočný 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków drużyna Slovanu Liberec wygrała 16 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 14. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Mlada Boleslav i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slovanu Liberec w 30. minucie spotkania, gdy Petar Musa zdobył pierwszą bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Oscar Dorley, piłkarz Slovanu Liberec.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slovanu Liberec.

Niedługo później Petar Musa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slovanu Liberec, strzelając kolejnego gola w 48. minucie meczu. W 54. minucie kartkę dostał Jan Mikula z Slovanu Liberec. W 55. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Lukáš Budínský.

Trener FK Mlada Boleslav postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Jakuba Fulneka i na pole gry wprowadził napastnika Jiříego Klímę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slovanu Liberec w 64. minucie spotkania, gdy Roman Potočný strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Matejovskiego z FK Mlada Boleslav, a w 68. minucie Jakuba Pešeka z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Pavela Buchę wszedł Marco Tulio. Chwilę później trener Slovanu Liberec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jakuba Pešeka. Na boisko wszedł Tomas Malinsky, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 76. minucie Muris Mešanović został zmieniony przez Tomáša Ladrę, co miało wzmocnić jedenastkę FK Mlada Boleslav. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petara Musę na Jana Kuchtę w 85. minucie oraz Oscara Dorleya na Akhmeda Alibekova w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Ondřej Karafiát
68′ Pavel Bucha
Jan Mikula54′
 55′ (k.) 14′ Lukáš Budínský
Mihail Alexandru Băluță
9′ 61′ Jakub Fulnek
Oscar Dorley45′ 90′
Michal Hubínek
Kamso Mara
66′ Marek Matejovsky
Jakub Pešek68′ 71′
Nikolay Komlichenko
Petar Musa  30′, 48′ 85′
76′ Muris Mešanović
Roman Potočný  64′ (k.)
Jan Šeda
Milan Knobloch
68′ Marco Tulio De Paula Medeiros
Matěj Chaluš
Dominik Hašek
Akhmed Alibekov90′
Antonín Křapka
Radim Breite
76′ Tomáš Ladra
Martin Koscelník
David Pech
Tomas Malinsky71′
61′ Jiří Klíma
Jan Kuchta85′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.