Liga czeska - 14. kolejka: FK Jablonec - FK Teplice 4-1 (2-0)

W starciu 14. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 25 października, zespół Jablonca wygrał z Teplicem 4-1 (2-0). Mecz na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą obejrzało 2 189 widzów.

14. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-10-25 18:00 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 2189 | Arbiter: J. Pavel
J. Shejbal 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków jedenastka Jablonca wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tomáš Břečka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jablonca, zdobywając bramkę w 15. minucie pojedynku.

Zespół Teplica ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Martin Dolezal.

Od 29. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Teplica i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Teplica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Igora Paradina, Petra Kodeša weszli Petr Mareš, Patrik Žitný. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Teplice: Patrikowi Žitnemu w 57. i Tomášowi Vondrášekowi w 64. minucie.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tomáš Břečka z Jablonca. W 73. minucie Tomáš Pilík zastąpił Vojtěcha Kubistę.

W 76. minucie kartkę dostał Vladimir Jovović z Jablonca. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Teplica doszło do zmiany. Manel Royo wszedł za Aloisa Hyčkę. Chwilę później trener Jablonca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Jan Chramosta, a murawę opuścił Miloš Kratochvíl.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jablonca w 86. minucie spotkania, gdy Martin Dolezal strzelił czwartego gola. W 87. minucie w jedenastce Jablonca doszło do zmiany. Kasper Hämäläinen wszedł za Martina Dolezala.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Jan Shejbal.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Tomasz Grigar
 15′, 71′ Tomáš Břečka
Pavel Čmovš
Libor Holík
Igor Paradin46′
Jan Krob
Jan Shejbal  89′
45′ Dominik Plechatý
Tomáš Vondrášek64′
76′ Vladimir Jovović
Alois Hyčka78′
80′ Miloš Kratochvíl
Petr Kodeš29′ 46′
73′ Tomáš Pilík
Tomáš Kučera
Jakub Považanec
Pavel Moulis
Jan Sykora
Jakub Maresz41′
 25′, 86′ 87′ Martin Doležal
Jakub Řezníček45′
Jan Hanuš
Jakub Diviš
Jakub Jugas
Manel Royo Castell78′
73′ Vojtěch Kubista
Jan Liška
Alejandro Rafael Acosta Cabrera
Petr Mareš46′
87′ Kasper Hämäläinen
Daniel Trubač
David Macháček
Patrik Žitný46′ 57′
80′ Jan Chramosta
Pavel Vyhnal

Zespół Jablonca zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Teplica, a w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.