Liga czeska - 14. kolejka: Dynamo Czeskie Budziejowice - MFK Karwina 3-0 (2-0)

W pojedynku 14. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 27 października, zespół Dynamo zwyciężył z MFK Karwina 3-0 (2-0). Mecz na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach obejrzało 3 871 widzów.

14. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-10-27 14:30 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 3871 | Arbiter: O. Pechanec
Dynamo Czeskie Budziejowice
MFK Karwina
3
0
L. Havel 20',27'
I. Schranz 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Dynamo wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom MFK Karwina: Martinowi Bukacie w 10. i Liborowi Hrdliczce w 16. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w 20. minucie spotkania, gdy Lukáš Havel strzelił z karnego pierwszego gola. W 22. minucie Pavel Dreksa został zastąpiony przez Martina Kouřila.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Dynamo, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie Lukáš Havel ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 33. minucie w zespole MFK Karwina doszło do zmiany. Matúš Čonka wszedł za Martina Kouřila. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie w drużynie MFK Karwina doszło do zmiany. Marek Janečka wszedł za Giglego Ndefego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ivan Schranz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo, strzelając kolejnego gola w 52. minucie spotkania. W 59. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Martin Bukata osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 10. minucie.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Davidowi Ledeckiemu z zespołu gospodarzy. Była to 65. minuta starcia. Kibice Dynamo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iva Táborskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Patrik Brandner. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Pavel Dreksa22′
 20′ (k.), 27′ Lukáš Havel
Ján Krivák
Pavel Novák
Gigli Ndefe51′
Tomasz Sivok
Milan Rundić
67′ Patrik Brandner
Adriel D'Avila Ba Loua
78′ Filip Havelka
Martin Bukata10′ 59′
Petr Javorek
Marek Hanousek
82′ Matej Mršič
Ondřej Lingr
65′ David Ledecký
Jan Moravec
 52′ Ivan Schranz
Martin Kouřil22′ 33′
78′ Patrik Čavoš
Petr Galuška
82′ Ubong Moses Ekpai
Marek Janečka51′
Zinedin Mustedanagić
Vukadin Vukadinovic
67′ Ivo Táborský
Stivan Petkov

Drużyna MFK Karwina miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Dynamo zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom MFK Karwina, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.