Liga czeska - 14. kolejka 2. ligi: FK Prostějov - FC Vysočina Jihlava 1-1 (0-0)

W meczu 14. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 2 listopada, zespół Prostejovu zremisował z Vysociną Jihlavą 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie 1. SK Prostějov w Prościejowie obejrzało 445 widzów.

14. kolejka Czechy - 2. liga
2019-11-02 13:15 | Stadion: Stadion 1. SK Prostějov | Widzów: 445 | Arbiter: J. Adamkova
FK Prostějov
FC Vysočina Jihlava
1
1
P. Slaměna 54'
M. Koubek 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Vysocinej Jihlavy wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Vysocinej Jihlavy zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Prostejovu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vysocina Jihlava: Tomášowi Smejkalowi w 22. i Filipowi Novotnemu w 40. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie żółtą kartkę obejrzał Lukáš Zoubele z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Prostejovu w 54. minucie spotkania, gdy Patrik Slamena strzelił pierwszego gola. W 59. minucie Jakub Rolinc został zmieniony przez Karla Kroupę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Prostejov: Martinowi Susowi w 66. i Janowi Koudelce w 74. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Vysocinej Jihlavy w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 12 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Matěj Koubek.

W 79. minucie w zespole Vysocinej Jihlavy doszło do zmiany. Jakub Rezek wszedł za Jana Javurka. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Jana Polaka, zawodnika Prostejovu. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Mohamed Tijani, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Oleksandr Pernatskyi, Jan Šteigl, a na ich miejsce weszli Jan Koudelka, Patrik Slamena. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Petr Tlustý
74′ Jan Koudelka
Jan Fortelný
Milan Lutonský
Matúš Lacko
88′ Jan Polak
Tomáš Smejkal22′
 54′ Patrik Slaměna
Lukáš Vaculík
66′ Martin Sus
Lukáš Zoubele51′
Jakub Rolinc
Lamin Jawo

Piłkarze Vysocinej Jihlavy dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Już w najbliższy piątek drużyna Vysocinej Jihlavy zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FC Sellier & Bellot Vlašim. Tego samego dnia 1. FC Brno będzie gościć drużynę Prostejovu.