Liga czeska - 14. kolejka: 1. FC Slovácko - SFC Opava 4-0 (1-0)

26 października na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbyło się spotkanie 14. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FC Slovácko i SFC Opava. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Slovácko 4-0. Na stadionie stawiło się 4 076 widzów.

14. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-10-26 14:30 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 4076 | Arbiter: E. Marek
T. Zajíc 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna FC Slovácko wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Patrik Šimko dał prowadzenie swojej drużynie.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Schaffartzika z SFC Opava, a w 45. minucie Jiříego Krejčíego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Slovácko.

Na drugą połowę zespół SFC Opava wyszedł w zmienionym składzie, za Tomasa Jursę wszedł Petr Zapalač.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC Slovácko, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Ondřej Šašinka.

Trener FC Slovácko wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jana Kalabiškę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Milan Petrżela. Posunięcie trenera było słuszne. Jana Kalabiškę zdobył kolejną bramkę w 64. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Slovácko w 64. minucie spotkania, gdy Jan Kalabiška strzelił trzeciego gola. Chwilę później trener SFC Opava postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Václava Juřenę. Na boisko wszedł Rene Dedic, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Jan Schaffartzik zastąpił Filipa Součeka.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu skutecznym uderzeniem popisał się Tomáš Zajíc.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Dominik Simerský
45′ Jiří Krejčí
Martin Sus
Petr Reinberk
Jaroslav Svozil
 9′ Patrik Šimko
Jan Žídek
Marek Havlík
Tomas Jursa46′
85′ Jan Navrátil
Karol Mondek
62′ Milan Petrżela
Jan Schaffartzik19′ 73′
Lukáš Sadílek
Pavel Šulc
 53′ 81′ Ondřej Šašinka
Pavel Zavadil
 87′ Tomáš Zajíc
Václav Juřena68′
Michal Daněk
Vojtěch Šrom
85′ Jan Juroška
Matěj Helebrand
81′ Patrik Hellebrand
Jan Řezníček
62′  64′ Jan Kalabiška
Filip Souček73′
Tomáš Vasiljev
Bronislav Stáňa
Pavel Dvořák
Petr Zapalač46′

Rene Dedic68′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.