Liga czeska - 13. kolejka: Viktoria Pilzno - Banik Ostrawa 3-0 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 20 października, zespół Viktorii Pilzno wygrał z Banikiem Ostrawa 3-0 (0-0). Mecz na Doosan Aréna w Pilznie obejrzało 10 088 widzów.

T. Chorý 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna Viktorii Pilzno wygrała 17 razy i zanotowała 15 porażek oraz 11 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jakub Brabec z drużyny gospodarzy. Była to 29. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Viktorii Pilzno w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Lukasz Hejda.

W 52. minucie kartkę dostał Nemanja Kuzmanovič, piłkarz Banika Ostrawa.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Viktorii Pilzno, strzelając kolejnego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wpakował piłkę do siatki rywali Michael Krmenčík. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Radimowi Řezníkowi z Viktorii Pilzno. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Banika Ostrawa doszło do zmiany. Denis Granečný wszedł za Milana Jiráseka. Trener Banika Ostrawa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Holzera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rudolf Reiter.

W 82. minucie za Michaela Krmenčíka wszedł Tomáš Chorý. W 88. minucie sędzia ukarał kartką Davida Limberskiego, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 90. minucie spotkania, gdy Tomáš Chorý zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Viktor Budinský
29′ Jakub Brabec
Martin Fillo
 50′ Lukasz Hejda
Jiří Fleišman
Adam Hlouszek
Jakub Pokorný
88′ David Limbersky
Patrizio Stronati
63′ Radim Řezník
Robert Hrubý
Lukáš Kalvach
Milan Jirásek65′
90′ Joel Ngandu Kayamba
Rudolf Reiter76′
86′ Jan Kopic
Dame Diop
Roman Prochazka
Nemanja Kuzmanovič52′
 60′ 82′ Michael Krmenčík
Václav Procházka
90′ Dominik Janošek
Martin Šindelář
82′  90′ Tomáš Chorý
Daniel Holzer76′
86′ Ondřej Mihálik
Milan Lalkovič

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Viktorii Pilzno, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół Viktorii Pilzno w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

3
0
50%
50%

Już w najbliższą sobotę drużyna Banika Ostrawa rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Sigma Ołomuniec. Natomiast 27 października Slavia Praga zagra z drużyną Viktorii Pilzno na jej terenie.