Liga czeska - 13. kolejka: MFK Karwina - 1. FC Slovácko 0-2 (0-1)

20 października na Městský Stadión w Karwinie odbył się mecz 13. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami MFK Karwina i FC Slovácko. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Slovácko 2-0. Pojedynek obejrzało 3 608 widzów.

J. Kalabiška 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna FC Slovácko wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie żółtą kartkę dostał Michal Kadlec z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Slovácko w 25. minucie spotkania, gdy Tomáš Zajíc zdobył pierwszą bramkę. Między 30. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Slovácko.

Drugą połowę drużyna MFK Karwina rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vojtěcha Smrža, Stivana Petkova weszli Marek Janečka, Jakub Šašinka. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Šašinkę z MFK Karwina, a w 61. minucie Vlastimila Daníčeka z drużyny przeciwnej.

Kibice FC Slovácko nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jana Kalabiškę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ondřej Šašinka. Posunięcie trenera było słuszne. Jana Kalabiškę zdobył kolejną bramkę w 79. minucie spotkania. W 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Josef Divíšek osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 35. minucie. W 72. minucie za Milana Petrżelę wszedł Patrik Šimko.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Ondřeja Lingra, zawodnika MFK Karwina.

Dopiero w drugiej połowie Jan Kalabiška wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovácko, strzelając kolejnego gola w 79. minucie spotkania. W 81. minucie Matúš Čonka został zmieniony przez Vukadina Vukadinovica, co miało wzmocnić zespół MFK Karwina. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Zajíca na Jiříego Krejčíego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Matouš Trmal
81′ Matúš Čonka
Jan Navrátil
73′ Ondřej Lingr
Milan Petrżela72′
46′ Vojtěch Smrž
Ondřej Šašinka31′ 63′
30′ 46′ Stivan Petkov
Patrik Šimko72′
46′ Marek Janečka
Patrik Hellebrand
Jan Moravec
Jan Kalabiška63′  79′
81′ Vukadin Vukadinovic
Lukáš Sadílek
46′ 50′ Jakub Šašinka
Tomáš Vasiljev

Piłkarze FC Slovácko obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.