Liga czeska - 13. kolejka: FK Teplice - AC Sparta Praga 1-1 (0-0)

W meczu 13. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 20 października, jedenastka Teplica zremisowała ze Spartą Pragą 1-1 (0-0). Mecz na Na Stínadlech obejrzało 12 362 widzów.

13. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-10-20 18:00 | Stadion: AGC Aréna Na Stínadlech | Widzów: 12362 | Arbiter: J. Machálek
FK Teplice
AC Sparta Praga
1
1
J. Řezníček 90'
S. Kaya 68'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków drużyna Spartej Pragi wygrała 25 razy i zanotowała 10 porażek oraz 15 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pavela Čmovša z Teplica, a w 33. minucie Srđana Plavšicia z drużyny przeciwnej.

Między 50. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Spartej Pragi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Benjamina Tetteha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Libor Kozak. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Tymczasem piłkarze Spartej Pragi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 68. minucie bramkę zdobył Semih Kaya.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jakubowi Mareszowi z Teplica. W 74. minucie Igor Paradin został zastąpiony przez Patrika Žitnego. W 78. minucie w zespole Spartej Pragi doszło do zmiany. Matěj Hanousek wszedł za Srđana Plavšicia.

Trener Teplica postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Petra Kodeša i na pole gry wprowadził napastnika Pavela Vyhnala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zespół Spartej Pragi niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jakub Řezníček. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Teplica doszło do zmiany. Manel Royo wszedł za Pavela Moulisa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Milan Heča
30′ Pavel Čmovš
Semih Kaya  68′
74′ Igor Paradin
David Lischka
Jan Shejbal
Martin Frýdek Jr.
50′ Tomáš Vondrášek
Martin Hasek
Alois Hyčka
Guélor Kanga Kaku
57′ 80′ Petr Kodeš
Srđan Plavšić33′ 78′
Tomáš Kučera
Michal Sáček
90′ Pavel Moulis
Michal Trávník52′
73′ Jakub Maresz
Adam Hložek
 90′ Jakub Řezníček
Libor Kozak62′
Jakub Diviš
Florin Constantin Nita
90′ Manel Royo Castell
Jens David Joacim Moberg-Karlsson
74′ Patrik Žitný
Lukáš Juliš
80′ Pavel Vyhnal
Benjamin Tetteh62′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Spartej Pragi otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Teplica w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.