Liga czeska - 13. kolejka: Bohemians 1905 Praga - SFC Opava 1-0 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 20 października, jedenastka Bohemiansu Praga wygrała z SFC Opava 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Ďolíček w Pradze obejrzało 5 081 widzów.

13. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-10-20 15:30 | Stadion: Stadion Ďolíček | Widzów: 5081 | Arbiter: P. Kralovec
Bohemians 1905 Praga
SFC Opava
1
0
J. Vodháněl 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Bohemiansu Praga wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po godzinie gry arbiter przyznał kartkę Lukášowi Pokornemu z drużyny gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bohemiansu Praga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie wynik ustalił Jan Vodháněl.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Matěja Hrabinę, piłkarza gości. W następstwie utraty bramki trener SFC Opava postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Petra Zapalača i na pole gry wprowadził napastnika Václava Juřenę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie Tomas Jursa zastąpił Filipa Součeka.

Chwilę później trener Bohemiansu Praga postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jana Vodháněla wszedł Till Schumacher, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Bohemiansu Praga utrzymać prowadzenie. W 84. minucie Jaroslav Svozil został zmieniony przez Bronislava Stáňę, co miało wzmocnić jedenastkę SFC Opava. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Havla na Jana Záviškę oraz Antonína Vaníčeka na Daniela Köstla. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę dostał Václav Juřena, zawodnik SFC Opava.

Matěj Hrabina65′
87′ Milan Havel
Dominik Simerský
Lukáš Hůlka
Jaroslav Svozil84′
Jakub Podaný
Jan Žídek
60′ Lukáš Pokorný
Tomáš Jursa80′
Josef Jindřišek
Jan Schaffartzik
Jakub Rada
Pavel Šulc
90′ Antonín Vaníček
Petr Zapalač71′
 63′ 81′ Jan Vodháněl
Pavel Zavadil
Ibrahim Div-Keïta
René Dedič
Roman Valeš
Vojtěch Šrom
90′ Daniel Köstl
Matěj Helebrand
Daniel Krch
Jan Řezníček
81′ Till Sebastian Schumacher
Filip Souček80′
87′ Jan Záviška
Bronislav Stáňa84′
Jakub Nečas
Václav Juřena71′ 90′

Bidje Manzia

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Bohemiansu Praga dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.