Liga czeska - 13. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - 1. FC Brno 1-0 (0-0)

26 października na Efotbal aréna w Pradze odbyło się starcie 13. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Żiżkov i FC Brno. Mecz zakończył się zwycięstwem Viktorii Żiżkov 1-0. Na stadionie stawiło się 1 453 widzów.

D. Březina 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół FC Brno wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ondřejowi Vaněkowi z FC Brno. Była to 15. minuta spotkania.

W 60. minucie David Čapek został zastąpiony przez Jakuba Urbanca. W 65. minucie w drużynie FC Brno doszło do zmiany. Lukasz Magera wszedł za Antonína Růseka.

Jedynego gola meczu strzelił David Březina dla jedenastki Viktorii Żiżkov. Bramka padła w tej samej minucie. Między 71. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viktorii Żiżkov: Luis Gil, Jaroslav Diviš, na ich miejsce weszli: Miroslav Petrlak, Tomáš Cabadaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ondřeja Vaněka, Petera Štepanovskiego zajęli: Adam Fousek, David Krška.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Brno: Petrowi Pavlíkowi w 73. i Jakubowi Šuralowi w 85. minucie.

Jiří Floder
 70′ David Březina
Antonín Růsek

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Viktorii Żiżkov żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.