Liga czeska - 13. kolejka 2. ligi: SK Líšeň - MFK Vítkovice 5-1 (2-0)

26 października na Stadionie SK Líšeň w Brnie odbyło się spotkanie 13. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami SK Líšeň i Vitkovice. Mecz zakończył się zwycięstwem SK Líšeň 5-1. Na stadionie stawiło się 1 089 widzów.

13. kolejka Czechy - 2. liga
2019-10-26 14:30 | Stadion: Stadion SK Líšeň | Widzów: 1089 | Arbiter: J. Petřík
F. Zorvan 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Vitkovice wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze SK Líšeň otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Michal Jeřábek.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna SK Líšeň, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Adrián Čermák.

Na drugą połowę jedenastka Vitkovice wyszła w zmienionym składzie, za Jana Matěja wszedł Marián Kovařík. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Ondřejowi Bačy z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SK Líšeň w 58. minucie spotkania, gdy Martin Zikl strzelił trzeciego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie wynik na 4-0 podwyższył Jan Hladík.

W 72. minucie Guy Elakana zastąpił Marka Vintra. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze Vitkovice: Martin Motycka, Jakub Matousek, a na ich miejsce weszli Lukáš Buchvaldek, Ondřej Chvěja.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę pocieszenia zdobył Filip Zorvan.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie SK Líšeň doszło do zmiany. Ondřej Ševčík wszedł za Martina Zikla. W 83. minucie arbiter ukarał kartką Patrika Demetera, piłkarza SK Líšeň.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adrián Čermák ze SK Líšeň. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole SK Líšeň doszło do zmiany. Michal Bednář wszedł za Tomáša Macháleka.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Josef Květon
56′ Ondřej Bačo
Roman Holiš
Jan Hlavica
David Klusák
 34′ Michal Jeřábek
Michal Stříž
Michal Suchý
Michal Surzyn
 43′, 83′ Adrián Čermák
Lukáš Buchvaldek
83′ Patrik Demeter
Ondřej Chvěja
Guy Reteno Elekana
Lukáš Kania
 63′ Jan Hladík
Jan Matěj
Tomáš Machálek
Jan Suchan
 58′ Martin Zikl
Filip Zorvan  74′

Sędzia nie ukarał zawodników Vitkovice żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.