Liga czeska - 13. kolejka 2. ligi: FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov 3-0 (0-0)

27 października na Stadionie v Kotlině odbył się mecz 13. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Varnsdorfu i Banika Sokolov. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Varnsdorfu 3-0. Na stadionie stawiło się 480 widzów.

E. Micovčák 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Banika Sokolov wygrał aż dziewięć razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Banika Sokolov zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Varnsdorfu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Banika Sokolov rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ondřeja Štursę wszedł Marek Červenka. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Petrowi Heppnerowi z Varnsdorfu.

W 52. minucie Lukáš Novák został zastąpiony przez Adama Ondráčeka.

Wysiłki podejmowane przez zespół Varnsdorfu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Adam Ondráček.

Jedenastka Banika Sokolov ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Ondřej Kocourek.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Davidowi Štipkowi, zawodnikowi Banika Sokolov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varnsdorfu w 71. minucie spotkania, gdy Erik Micovčák zdobył trzecią bramkę. W 77. minucie arbiter ukarał kartką Ondřeja Bláhę, zawodnika gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jakub Dvořák II
50′ Petr Heppner
Martin N'Gimbi
Jan Hoszek
77′ Ondřej Bláha
David Štipek59′
 56′ Ondřej Kocourek
Ondřej Štursa
 71′ Erik Micovčák
Stanislav Vávra

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Varnsdorfu, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Varnsdorfu będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Ostrawie. Jej przeciwnikiem będzie MFK Vítkovice. Natomiast w sobotę FK Fotbal Trzyniec zagra z zespołem Banika Sokolov na jego terenie.