Liga czeska - 1. kolejka: Viktoria Pilzno - FK Jablonec 2-1 (0-1)

5 maja na Doosan Aréna w Pilznie odbyło się spotkanie 1. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i Jablonca. Mecz zakończył się zwycięstwem Viktorii Pilzno 2-1. Starcie obejrzało 7 943 widzów.

M. Doležal 11'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków drużyna Viktorii Pilzno wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Martin Dolezal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jablonca , strzelając gola w 11. minucie spotkania. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Tomášowi Choremu, piłkarzowi Viktorii Pilzno. Trener Viktorii Pilzno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marka Bakoša. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Tomáš Chorý. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał David Hovorka z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Jablonca.

W 63. minucie Tomáš Hořava został zastąpiony przez Erika Pačindę. W 69. minucie Vladimir Jovović został zmieniony przez Bogdana Vătăjelu, co miało wzmocnić drużynę Jablonca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Kopica na Joela Kaymbę.

W 83. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Jablonca Tomáš Holeš. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Jablonca doszło do zmiany. Alejandro Acosta wszedł za Miloša Kratochvíla.

W 87. minucie kartkę dostał Michal Travnik z Jablonca.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Jean-David Beauguel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 89. minucie w zespole Jablonca doszło do zmiany. Tomáš Pilík wszedł za Michala Travnika. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Tomáš Holeš, piłkarz gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Eduard Sobol
63′ Tomáš Hořava
Tomasz Huebschman
Patrik Hroszovsky
Vladimir Jovović69′
77′ Jan Kopic
Miloš Kratochvíl85′
Jan Kovařík
Jakub Považanec
 88′ Jean-David Beauguel
Michal Trávník87′ 89′
13′ 38′ Tomáš Chorý
Andrej Fábry
77′ Joel Ngandu Kayamba
Davis Ikaunieks
63′ Erik Pačinda
Bogdan Ilie Vătăjelu69′
Milan Petrżela
Tomáš Pilík89′
38′ Marek Bakoš
Jan Chramosta

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Jablonca pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.