Liga czeska - 1. kolejka: Viktoria Pilzno - FK Jablonec 2-0 (1-0)

W meczu 1. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 21 czerwca, drużyna Viktorii Pilzno wygrała z Jabloncem 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Doosan Aréna w Pilznie.

A. Čermák 71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań jedenastka Viktorii Pilzno wygrała 22 razy i zanotowała 18 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 19. minucie spotkania, gdy Tomáš Chorý strzelił pierwszego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Viktorii Pilzno.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Miloš Kratochvíl, zawodnik Jablonca. W 55. minucie Tomáš Chorý zastąpił Jeana-Davida Beauguela.

Trener Viktorii Pilzno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ondřeja Mihálika. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jan Kopic. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. W 68. minucie kartkę obejrzał Kasper Hämäläinen z Jablonca.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viktorii Pilzno, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Aleš Čermák. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Jabloncowi w tym sezonie, pojawił się Dominik Plestil, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Jana Matoušeka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 80. minucie kartką został ukarany Jean-David Beauguel, zawodnik gospodarzy. Między 81. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Jablonca: Kasper Hämäläinen, Martin Dolezal, Dominik Plestil, na ich miejsce weszli: Tomáš Pilík, Oliver Velich, Michal Cernák. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pavela Buchy, Joela Kaymby zajęli: Tomáš Hořava, Milan Havel.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Jan Krob
81′ Pavel Bucha
Dominik Plechatý
 71′ Aleš Čermák
Kasper Hämäläinen68′ 83′
Lukáš Kalvach
Miloš Kratochvíl47′
81′ Joel Ngandu Kayamba
Jan Matoušek79′
60′ Jan Kopic
Jakub Považanec
Jan Kovařík
Jan Sykora
 19′ 55′ Tomáš Chorý
Martin Doležal83′
Dominik Sváček
Jan Hanuš
81′ Milan Havel
David Štěpánek
David Limbersky
Alejandro Rafael Acosta Cabrera
Luděk Pernica
Michal Černák86′
81′ Tomáš Hořava
Tomáš Pilík83′
55′ 80′ Jean-David Beauguel
Dominik Pleštil79′ 86′
60′ Ondřej Mihálik
Oliver Velich83′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Viktorii Pilzno, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.