Liga czeska - 1. kolejka: FC FASTAV Zlín - SFC Opava 3-1 (2-1)

20 czerwca na Stadionie Letná w Zlinie odbyło się spotkanie 1. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i SFC Opava. Mecz zakończył się zwycięstwem FASTAV Zlin 3-1.

J. Řezníček 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół FASTAV Zlin wygrał aż 16 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Adnan Dżafić.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FASTAV Zlin, zdobywając kolejną bramkę. W 30. minucie celnym strzałem popisał się Róbert Matějov.

W 37. minucie Jan Schaffartzik został zastąpiony przez Štěpána Harazima.

Piłkarze SFC Opava odpowiedzieli strzeleniem gola. W 45. minucie bramkę kontaktową zdobył Jan Řezníček.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FASTAV Zlin w 63. minucie spotkania, gdy Tomáš Poznar strzelił trzeciego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SFC Opava: Matějowi Helešicowi w 64. i Matějowi Hrabinie w 65. minucie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Jiří Texl wszedł za Tomasa Jursę. W tej samej minucie trener SFC Opava postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Karol Mondek, a murawę opuścił Bojan Dordič.

W 68. minucie Jan Řezníček został zmieniony przez Lukáša Železníka, co miało wzmocnić jedenastkę SFC Opava. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Janetzkiego na Lamina Jawo. W 80. minucie arbiter przyznał kartkę Štěpánowi Harazimowi z SFC Opava. Na murawie, jak to często zdarzało się FASTAV Zlin w tym sezonie, pojawił się Martin Cedidla, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 90. minucie Róberta Matějova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie FASTAV Zlin doszło do zmiany. Ondřej Bačo wszedł za Tomáša Poznara. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Vilém Fendrich
63′ Lukáš Bartošák
Matěj Helešic64′
Petr Buchta
Josef Hnaníček
 30′ 90′ Róbert Matějov
Matěj Hrabina65′
Dominik Simerský
Jan Žídek
 2′ Adnan Dżafić
Bojan Dordič68′
Marek Hlinka
Tomáš Jursa68′
78′ Jakub Janetzký
Jan Řezníček  45′ 68′
Cheick Oumar Conde
Jan Schaffartzik37′
62′ Vakhtang Tchanturishvili
Filip Souček
 63′ 90′ Tomáš Poznar
Václav Juřena
Matěj Rakovan
Kryštof Lasák
90′ Ondřej Bačo
Štěpán Harazim37′ 80′
90′ Martin Cedidla
Jan Hoszek
63′ Petr Jiracek
Karol Mondek68′
Šimon Chwaszcz
Jiří Texl68′
62′ Antonín Fantiš
Pavel Zavadil
78′ Lamin Jawo
Lukáš Železník68′

Sędzia nie ukarał zawodników FASTAV Zlin żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół SFC Opava dokonał czterech zmian.