Liga czeska - 1. kolejka: Dynamo Czeskie Budziejowice - SFC Opava 0-1 (0-1)

W spotkaniu 1. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 14 lipca, zespół Dynamo przegrał z SFC Opava 0-1 (0-1). Mecz na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach obejrzało 4 381 widzów.

1. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-07-14 16:30 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 4381 | Arbiter: O. Ginzel
Dynamo Czeskie Budziejowice
SFC Opava
0
1
V. Jurečka 31'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Dynamo wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Dynamo próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Václav Jurečka wywołał eksplozję radości wśród kibiców SFC Opava , zdobywając bramkę w 31. minucie meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Renemu Dedicowi z jedenastki gości. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SFC Opava.

W 57. minucie Jan Řezníček został zastąpiony przez Pavela Šulca. W 60. minucie kartkę dostał Karol Mondek z SFC Opava.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Ladislav Martan wszedł za Zinedina Mustedanagicia. Po chwili trener SFC Opava postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Karola Mondka. Na boisko wszedł Bronislav Stáňa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie sędzia ukarał kartką Pavela Šulca, zawodnika gości.

Trener Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Filipa Havelkę i na pole gry wprowadził napastnika Iva Táborskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Endy Opoku wszedł za Renego Dedica. W 86. minucie kartkę obejrzał Bronislav Stáňa z jedenastki gości.

Jan Žídek
79′ Filip Havelka
Tomáš Jursa
Petr Javorek
Karol Mondek60′ 76′
Matej Mršič
Jan Řezníček57′
67′ Zinedin Mustedanagić
Bronislav Stáňa76′ 86′
67′ Ladislav Martan
Pavel Šulc57′ 78′
79′ Ivo Táborský
Endy Opoku Bernadina83′

Przewaga drużyny Dynamo w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom SFC Opava przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna SFC Opava w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.