Liga czeska - 1. kolejka: Banik Ostrawa - Slavia Praga 1-3 (0-2)

20 czerwca na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się pojedynek 1. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i Slavii Praga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 3-1.

1. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-06-20 20:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Arbiter: P. Kralovec
P. Musa 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 55 starć zespół Slavii Praga wygrał 29 razy i zanotował 10 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w 13. minucie spotkania, gdy David Zima zdobył pierwszą bramkę.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petra Ševčíka z Slavii Praga, a w 32. minucie Milana Jiráseka z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Banika Ostrawa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jan Bořil.

W 56. minucie za Ondřeja Šašinkę wszedł Nemanja Kuzmanovič. Kibice Banika Ostrawa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomáša Smolę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Milan Jirásek. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Banika Ostrawa doszło do zmiany. David Buchta wszedł za Milana Lalkoviča. Po chwili trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ibrahim Traore, a murawę opuścił Petr Ševčík. Między 81. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Slavii Praga: Lukáš Masopust, Nicolae Stanciu, Stanislav Tecl, na ich miejsce weszli: Oscar Dorley, Ladislav Takács, Petar Musa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Kaloča, Romana Potočnego zajęli: Jakub Drozd, Milan Barosz.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nemanję Kuzmanoviča z Banika Ostrawa, a w 88. minucie Petara Musę z drużyny przeciwnej.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się David Buchta.

Prawie natychmiast Petar Musa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku. Dwie minuty później kartkę dostał Jiří Fleišman z Banika Ostrawa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Ondřej Kolář
90′ Jiří Fleišman
David Zima  13′
32′ 64′ Milan Jirásek
Lukáš Masopust81′
81′ Filip Kaloč
Lukáš Provod
65′ Milan Lalkovič
Nicolae Claudiu Stanciu86′
81′ Roman Potočný
Petr Ševčík20′ 74′
56′ Ondřej Šašinka
Stanislav Tecl86′
Viktor Budinský
Přemysl Kovář
Václav Procházka
Ladislav Takács86′
65′  90′ David Buchta
Murphy Oscar Dorley81′
81′ Jakub Drozd
Patrik Hellebrand
81′ Milan Barosz
Ibrahim Benjanim Traoré74′
56′ 85′ Nemanja Kuzmanovič
Abdulla Yusuf Helal
64′ Tomáš Smola
Petar Musa86′  90′ 88′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Banika Ostrawa, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedenastka Banika Ostrawa w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.