Liga czeska - 1. kolejka 2. ligi: SK Líšeň - FK Varnsdorf 2-2 (2-1)

W meczu 1. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 20 lipca, drużyna SK Líšeň zremisowała z Varnsdorfem 2-2 (2-1). Mecz na Stadionie SK Líšeň w Brnie obejrzało 1 542 widzów.

1. kolejka Czechy - 2. liga
2019-07-20 17:00 | Stadion: Stadion SK Líšeň | Widzów: 1542 | Arbiter: J. Vojkovsky
D. Breda 52'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy SK Líšeň otworzyli wynik. W siódmej minucie David Krška dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ondřej Bláha z Varnsdorfu. Była to 12. minuta spotkania.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Barac.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SK Líšeň w 37. minucie spotkania, gdy Guy Elakana zdobył drugą bramkę.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Michal Jeřábek z zespołu gospodarzy. W 52. minucie Jaroslav Málek zastąpił Miroslava Minarcika.

Jedenastka SK Líšeň niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił David Breda. Między 67. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Varnsdorfu: David Breda, Pavlo Rudnytskyy, Matyáš Kazda, na ich miejsce weszli: Adam Ondráček, Matěj Šimon, Daniel Novák. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guy'ego Elakany, Davida Krški zajęli: Martin Rolinek, Adam Fila.

W 73. minucie kartkę dostał Vaclav Minarik, zawodnik gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Marek Richter
48′ Michal Jeřábek
Adam Houser
 7′ David Krška
Matyáš Kazda
Jaroslav Málek
Pavlo Rudnytskyy
73′ Václav Minařík
Jakub Barac  28′
 37′ Guy Reteno Elekana
Ondřej Kocourek
Tomáš Machálek
Erik Micovčák

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.