Liga czeska - 1. kolejka 2. ligi: FK Prostějov - Slavoj Wyszegrad 1-0 (1-0)

20 lipca na Stadionie 1. SK Prostějov w Prościejowie odbyło się spotkanie 1. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Prostejovu i Slavoju Wyszegrad. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Prostejovu 1-0. Na stadionie stawiło się 864 widzów.

1. kolejka Czechy - 2. liga
2019-07-20 17:00 | Stadion: Stadion 1. SK Prostějov | Widzów: 864 | Arbiter: Orel
FK Prostějov
Slavoj Wyszegrad
1
0
M. Lutonský 19'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Milan Lutonský dla jedenastki Prostejovu. Bramka padła w tej samej minucie.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Koudelkę z Prostejovu, a w 39. minucie Ondřeja Brejchę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Prostejovu.

Drugą połowę zespół Slavoju Wyszegrad rozpoczął w zmienionym składzie, za Tomáša Freita wszedł Jan Vejvar. W 54. minucie za Karla Kroupę wszedł Jan Šteigl.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Drobíleka z Slavoju Wyszegrad, a w 71. minucie Martina Susa z drużyny przeciwnej. Od 65 minuty boisko opuścili piłkarze Prostejovu: Tomás Janíček, Milan Lutonský, na ich miejsce weszli: Oleksandr Pernatskyi, Jiři Kiška. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lukáša Veselego, Ondřeja Brejchy zajęli: Tomáš Čvančara, Denis Laňka. W drugiej połowie nie padły gole.

Ondřej Brejcha39′
38′ Jan Koudelka
Filip Drobílek61′
 19′ Milan Lutonský
Tomáš Freit
71′ Martin Sus
Miroslav Verner
Michal Zapletal
Lukáš Pouček
Karel Kroupa
Lukáš Veselý

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Prostejovu w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.