Reklama

Reklama

Liga czeska - 1. kolejka: 1. FK Pribram - Sigma Ołomuniec 2-0 (1-0)

20 czerwca na Stadionie Na Litavce w Przybramiu odbyło się spotkanie 1. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Pribram i Sigmy Ołomuniec. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Pribram 2-0.

20 czerwca  na Stadionie Na Litavce w Przybramiu odbyło się spotkanie  1. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Pribram  i Sigmy Ołomuniec. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Pribram 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół FK Pribram wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Pribram w 32. minucie spotkania, gdy Michal Škoda zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Reklama

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Soufiane Dramé z jedenastki gospodarzy. Była to 37. minuta meczu. W 42. minucie Milan Kerbr został zastąpiony przez Lukáša Juliša. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Pribram.

Na drugą połowę drużyna Sigmy Ołomuniec wyszła w zmienionym składzie, za Šimona Faltę wszedł Pablo González.

Jedenastka Sigmy Ołomuniec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry wynik na 2-0 podwyższył Jaroslav Tregler.

W 64. minucie w zespole FK Pribram doszło do zmiany. Martin Jindráček wszedł za Emmanuela Antwiego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Matějowi Polidarowi, piłkarzowi gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Pribram w tym sezonie, pojawił się Lukáš Pazdera, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Michala Škodę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

A kibice Sigmy Ołomuniec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomáša Zahradníčeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mojmír Chytil. W 72. minucie David Houska został zmieniony przez Martina Sladkiego, co miało wzmocnić jedenastkę Sigmy Ołomuniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Kvídę na Karla Soldáta oraz Filipa Zorvana na Miroslava Slepiczkę. W 86. minucie kartkę obejrzał Radek Látal z Sigmy Ołomuniec.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sigmy Ołomuniec przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Sigmy Ołomuniec rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Teplice. Tego samego dnia FC FASTAV Zlín będzie gościć zespół FK Pribram.

Reklama

Reklama

Reklama