Liga czeska - 1. kolejka: 1. FC Slovácko - Bohemians 1905 Praga 1-2 (1-1)

21 czerwca na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbył się mecz 1. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FC Slovácko i Bohemiansu Praga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bohemiansu Praga 2-1.

1. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-06-21 15:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Arbiter: P. Rejžek
P. Hronek 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 starcia zespół Bohemiansu Praga wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Bohemiansu Praga otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Vacek.

Między 19. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Zawodnicy FC Slovácko nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu Marek Havlík wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie Jan Kalabiška został zastąpiony przez Lukáša Sadíleka. Między 57. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Václav Jurečka został zmieniony przez Tomáša Zajíca, co miało wzmocnić drużynę FC Slovácko. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Nečasa na Johna Mosquerę. Po chwili trener Bohemiansu Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Roman Květ, a murawę opuścił Kamil Vacek. W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Markowi Havlíkowi z FC Slovácko.

W 79. minucie Jan Vodháněl został zmieniony przez Michaela Ugwu, co miało wzmocnić jedenastkę Bohemiansu Praga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Dvořáka na Michala Kohúta.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Petr Hronek.

W doliczonej drugiej minucie spotkania w drużynie Bohemiansu Praga doszło do zmiany. Daniel Krch wszedł za Petra Hronka. Minutę później arbiter pokazał kartkę Romanowi Valešowi, zawodnikowi Bohemiansu Praga. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

David Bartek41′
61′ Stanislav Hofmann
Petr Hronek  86′ 59′ 90′
 45′ 72′ Marek Havlík
Josef Jindřišek
59′ Václav Jurečka
Vladislav Levin19′
54′ Jan Kalabiška
Kamil Vacek  14′ 29′ 69′
Jan Navrátil
Jan Vodháněl79′
57′ 81′ Pavel Dvořák
Daniel Krch90′
81′ Michal Kohút
Till Sebastian Schumacher
Daniel Mareček
Roman Květ69′
54′ Lukáš Sadílek
Jhon Edison Mosquera Rebolledo69′
59′ Tomáš Zajíc
Michael Junior Ugwu79′

Piłkarze FC Slovácko otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Zespół FC Slovácko w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.