Liga czeska - 1. kolejka: 1. FC Slovácko - 1. FK Pribram 5-1 (3-1)

W starciu 1. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 5 maja, zespół FC Slovácko wysoko wygrał z FK Pribram 5-1 (3-1). Mecz na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherské Hradiště obejrzało 2 823 widzów.

1. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-05-05 15:30 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 2823 | Arbiter: M. Matejcek
J. Matoušek 39'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna FC Slovácko wygrała 14 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Slovácko w szóstej minucie spotkania, gdy Jan Kalabiška strzelił pierwszego gola.

Prawie natychmiast Jan Kalabiška wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovácko, zdobywając kolejną bramkę w dziewiątej minucie pojedynku.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po kwadransie gry skutecznym uderzeniem popisał się Dominik Janosek.

W 18. minucie za Emmanuela Antwiego wszedł Tomáš Jablonský.

Piłkarze FK Pribram odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jan Matoušek. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Jana Rezka, piłkarza FK Pribram. Kibice FK Pribram nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibrahima Keïtę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jan Rezek.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Ibrahim Keïta, zawodnik gości.

W 65. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Jan Kalabiška z FC Slovácko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Slovácko w 73. minucie spotkania, gdy Stanislav Hofmann zdobył piątą bramkę. W 74. minucie w jedenastce FK Pribram doszło do zmiany. Olivier Simo wszedł za Matěja Chaluša.

Chwilę później trener FC Slovácko postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Vlastimila Daníčeka. Na boisko wszedł Lukáš Sadílek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Ondřej Kočí
 73′ Stanislav Hofmann
Jaroslav Tregler
76′ Vlastimil Daníček
Antonín Fantiš
Marek Havlík
Roman Květ
 17′ Dominik Janošek
Jan Matoušek  39′
 6′, 9′, 65′ Jan Kalabiška
Ruslan Mingazov
86′ Jan Navrátil
Jan Rezek52′ 57′
80′ Filip Holoszko
Marek Kodr
86′ Jakub Rezek
Juan Olivier Simo Kingue74′
76′ Lukáš Sadílek
Rudolf Skacel
80′ Jaroslav Diviš
Radek Voltr
Haris Harba
Ibrahim Div-Keïta57′ 62′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Pribram pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.