Reklama

Reklama

Liga czeska - 0. kolejka: FK Mladá Boleslav - FC FASTAV Zlín 3-0 (0-0)

24 maja na Adidas Aréna w Mladá Boleslav odbył się mecz rozgrywek Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav a FASTAV Zlin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Mlada Boleslav 3-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła drużyna FASTAV Zlin tylko 3-1, więc awans wywalczył zespół FK Mlada Boleslav. Na stadionie stawiło się 3 063 widzów.

24 maja na Adidas Aréna w Mladá Boleslav odbył się mecz  rozgrywek Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav  a FASTAV Zlin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Mlada Boleslav 3-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła drużyna FASTAV Zlin tylko 3-1, więc awans wywalczył zespół FK Mlada Boleslav. Na stadionie stawiło się 3 063 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 meczów drużyna FK Mlada Boleslav wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice FK Mlada Boleslav nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Matejovskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pavel Bucha. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Drugą połowę drużyna FK Mlada Boleslav rozpoczęła w zmienionym składzie, za Antonína Křapkę wszedł Tomáš Ladra.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mlada Boleslav w 53. minucie spotkania, gdy Nikolay Komlichenko zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 28 strzelonych goli.

Trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Petr Hronek, a murawę opuścił Adnan Dżafić. W 68. minucie arbiter wręczył kartkę Petrowi Buchcie z drużyny gości. W 70. minucie Vakhtang Tchanturishvili został zastąpiony przez Lukasa Bartošáka.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FK Mlada Boleslav, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem starcia wynik na 2-0 podwyższył Tomáš Přikryl. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 81. minucie Pablo Podio został zmieniony przez Pavela Vyhnala, co miało wzmocnić zespół FASTAV Zlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Murisa Mešanovicia na Ladislava Takácsa. W 86. minucie kartkę dostał Ondřej Bačo z FASTAV Zlin.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się Tomáš Ladra.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jedenastka FK Mlada Boleslav była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FK Mlada Boleslav żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL