Liga czeska - 0. kolejka: FC FASTAV Zlín - FK Mladá Boleslav 3-1 (1-0)

W starciu rozgrywek Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 17 maja, zespół FASTAV Zlin wygrał z FK Mlada Boleslav 3-1 (1-0). Mecz na Stadionie Letná w Zlinie obejrzało 3 194 widzów.

M. Mešanović 53'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka FK Mlada Boleslav wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Vakhtangowi Tchanturishvilemu z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FASTAV Zlin w 41. minucie spotkania, gdy Tomáš Poznar strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FASTAV Zlin.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie wynik na 2-0 podwyższył Petr Jiracek.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie bramkę kontaktową zdobył Muris Mešanović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 59. minucie Pavel Bucha został zastąpiony przez Tomáša Wiesnera. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia ukarał kartką Murisa Mešanovicia, piłkarza FK Mlada Boleslav.

Zespół FK Mlada Boleslav ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył po raz drugi w 65. minucie Tomáš Poznar.

Po chwili trener FK Mlada Boleslav postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Petr Mareš, a murawę opuścił Tomáš Přikryl. Chwilę później trener FASTAV Zlin postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Petra Jiracka wszedł Lukas Bartošák, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. W 86. minucie Marek Matejovsky został zmieniony przez Ladislava Takácsa, co miało wzmocnić jedenastkę FK Mlada Boleslav. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vakhtanga Tchanturishvilego na Pavela Vyhnala oraz Adnana Dżaficia na Róberta Matějova.

W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Jakubowi Jugasowi z FK Mlada Boleslav. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Pavel Bucha59′
90′ Adnan Dżafić
Jakub Fulnek
Marek Hlinka
Michal Hubínek
 46′ 79′ Petr Jiracek
Marek Matejovsky86′
Pablo Joaquin Podio
Tomasz Przikryl74′
27′ 88′ Vakhtang Tchanturishvili
Nikolay Komlichenko
 41′ (k.), 65′ Tomáš Poznar
Muris Mešanović  53′ 62′
Stanislav Dostál
Jan Stejskal
79′ Lukáš Bartošák
Ladislav Takács86′
90′ Róbert Matějov
Petr Mareš74′
88′ Pavel Vyhnal
Dominik Mašek

Zawodnicy FASTAV Zlin otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.