Fotbalovy Klub Pardubice - FC Slovan Liberec 2-1 (2-0). Liga - 3. kolejka

W meczu 3. kolejki FORTUNAy, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Pardubic wygrała z FC Slovan Liberec 2-1 (2-0). Starcie odbyło się na Dolicek w Pradze.

W  meczu 3. kolejki  FORTUNAy, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Pardubic wygrała  z FC Slovan Liberec  2-1 (2-0). Starcie odbyło się na Dolicek w Pradze.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna FC Slovan Liberec wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Emil Tischler został zastąpiony przez Vojtěcha Sychrę.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Pardubic otworzyli wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michal Hlavatý.

Jedenastka FC Slovan Liberec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Pardubic, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Tomas Vlcek.

Na drugą połowę drużyna FC Slovan Liberec wyszła w zmienionym składzie, za Filipa Prebsla, Imada Rondicia weszli Dominik Plechatý, Matyas Kozak. W 47. minucie kartkę dostał Tomas Vlcek, zawodnik Pardubic.

Piłkarze FC Slovan Liberec szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 48. minucie gola kontaktowego strzelił Matyas Kozak.

W 60. minucie boisko opuścili piłkarze FC Slovan Liberec: Mohamed Doumbia, Karol Meszaros, a na ich miejsce weszli Dominik Preisler, Dominik Preisler. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Janowi Matoušekowi z FC Slovan Liberec. W 69. minucie w zespole FC Slovan Liberec doszło do zmiany. Michael Rabušic wszedł za Jana Matoušeka.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Dominik Mares wszedł za Kamila Vacka. W tej samej minucie trener Pardubic postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Pavela Černego. Na boisko wszedł Marek Cervenka, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie kartki otrzymał Michal Hlavatý, Jakub Marković, Dominik Kostka z Pardubic.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Tomas Koukola wszedł za Mateja Helesica. Zespołowi FC Slovan Liberec zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Pardubic.

Zawodnicy Pardubic obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Pardubic dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FC Slovan Liberec w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.