FK Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 3-1 (0-1). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Mestsky fotbalovy stadion Srbska odbył się mecz 3. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Zbrojovki Brno i Mlady Boleslav. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zbrojovki Brno 3-1.

13 sierpnia  na Mestsky fotbalovy stadion Srbska odbył się mecz  3. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Zbrojovki Brno  i Mlady Boleslav. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zbrojovki Brno 3-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Mlady Boleslav wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Asystę zaliczył Marek Matějovský.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mlady Boleslav w 26. minucie spotkania, gdy Milan Škoda strzelił pierwszego gola. Między 31. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mlady Boleslav i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mlady Boleslav.

Drugą połowę zespół Zbrojovki Brno rozpoczął w zmienionym składzie, za Wale'a Allego, Jakuba Prichystala weszli Jan Hladik, Adam Fousek.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Souček. Asystę przy golu zaliczył Adam Fousek.

W 57. minucie Daniel Mareček zastąpił Lukáša Mašeka. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Mlady Boleslav doszło do zmiany. Samuel Dancák wszedł za Denisa Donata. Trener Mlady Boleslav postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Jakuba Fulneka i na pole gry wprowadził napastnika Jiříego Skaláka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 74. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Milanowi Škodzie i Jakubowi Suralowi.

Michal Sevcik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zbrojovki Brno, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Jan Hladik.

W 80. minucie Filip Souček został zmieniony przez Filipa Blechę, a za Michala Sevcika wszedł na boisko Robert Matejov, co miało wzmocnić jedenastkę Zbrojovki Brno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Matějovskiego na Vojtěcha Stránskiego oraz Tomáša Ladrę na Ladislava Krobota.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Robert Matejov.

W tej samej minucie trener Zbrojovki Brno postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Jakuba Reznicka wszedł Jan Hlavica, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Zbrojovki Brno utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Zbrojovki Brno udało się strzelić gola i wygrać. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Zespół Zbrojovki Brno zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Mlady Boleslav, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Zbrojovki Brno otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.