FK Teplice - Viktoria Pilzno 0-1 (0-1). Liga czeska - 11. kolejka 1. ligi czeskiej

17 października na AGC Aréna Na Stínadlech odbył się mecz 11. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Teplica i Viktorii Pilzno. Starcie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Pilzno 1-0. Na stadionie zasiadło 3 362 widzów.

11. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-10-17 16:00 | Stadion: AGC Aréna Na Stínadlech | Widzów: 3362 | Arbiter: Pavel Julínek
FK Teplice
Viktoria Pilzno
0
1
J. Beauguel 5'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania zespół Viktorii Pilzno wygrał 17 razy i zanotował 12 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Jean-David Beauguel dla drużyny Viktorii Pilzno. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Radim Řezník.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Janowi Fortelnemu z Teplica. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Pilzno.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Viktoria Pilzno: Lukášowi Kalvachowi w 56. i Filipowi Kašy w 60. minucie. Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Pavel Šulc, a murawę opuścił Aleš Čermák.

W tej samej minucie Jan Sykora został zmieniony przez Jana Kopica. W 75. minucie Ladislav Kodad został zmieniony przez Davida Černego, co miało wzmocnić jedenastkę Teplica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Davida Beauguela na Tomáša Chorego. Trener Teplica postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Jana Rezka i na pole gry wprowadził napastnika Juan Matías Succar Cañote. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 84. minucie Jan Fortelný został zmieniony przez Lukasza Mareczka, co miało wzmocnić jedenastkę Teplica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jhona Mosquerę na Matěja Hybša. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Radim Řezník88′
90′ Jan Knapík
Lukáš Kalvach56′
75′ Ladislav Kodad
Jan Sykora62′
Pavel Moulis
Jhon Édison Mosquera Rebolledo86′
Robert Jukl
Aleš Čermák62′
45′ 84′ Jan Fortelný
Pavel Bucha
80′ Jan Rezek
Dominik Janošek
75′ 90′ David Černý
Jan Kopic62′
84′ Lukasz Mareczek
Pavel Šulc62′
80′ Juan Matías Succar Cañote
Tomáš Chorý79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Teplica w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.