FK Teplice - Slavia Praga 1-1 (0-1). Liga czeska - 20. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 20. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 21 lutego, drużyna Teplica zremisowała z Slavią Praga 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na AGC Aréna Na Stínadlech.

O. Dorley 43'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 25 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 12.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Heidenreicha z Teplica, a w 12. minucie Alexandra Hartmanna z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 43. minucie spotkania, gdy Murphy Dorley zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Ibrahim Traoré.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slavii Praga.

Drugą połowę zespół Slavii Praga rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandra Hartmanna wszedł Peter Oladeji. W 53. minucie David Heidenreich zastąpił Šimona Gabriela.

Kibice Teplica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matěja Radostę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daniel Trubač. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 54. minucie w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Jan Kuchta wszedł za Ondřeja Lingra.

Jedenastka Slavii Praga niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Jakub Maresz. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Jan Fortelný.

Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy Teplica: Pavel Moulis, Jakub Maresz, Patrik Žitný, na ich miejsce weszli: Martin Macej, Jakub Řezníček, Tomáš Kučera. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibrahima Traorégo, Michala Berana zajęli: Nicolae Stanciu, Lukáš Provod. Między 80. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ondřej Kolář
80′ Tomáš Vondrášek
Alexander Hartmann Bah12′ 46′
8′ 53′ David Heidenreich
Ibrahim Benjanim Traoré65′
54′ Daniel Trubač
Lukáš Masopust
76′ Pavel Moulis
Murphy Oscar Dorley  43′
84′ Jan Fortelný
Jakub Hromada
90′ Patrik Žitný
Michal Beran65′
 64′ 77′ Jakub Maresz
Ondřej Lingr54′
Tomasz Grigar
Přemysl Kovář
53′ Šimon Gabriel
Taras Kacharaba
Alois Hyčka
David Zima
90′ Tomáš Kučera
Peter Oladeji Olayinka46′
54′ Matěj Radosta
Lukáš Provod65′
76′ Martin Macej
Nicolae Claudiu Stanciu65′
77′ 89′ Jakub Řezníček
Jan Kuchta54′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Teplica, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka Teplica w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.