FK Teplice - Sigma Ołomuniec 1-1 (0-1). Liga czeska - 11. kolejka 1. ligi czeskiej

12 grudnia na AGC Aréna Na Stínadlech odbyło się starcie 11. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Teplica i Sigmy Ołomuniec. Mecz zakończył się remisem 1-1.

J. Yunis 3'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań zespół Sigmy Ołomuniec wygrał 17 razy i zanotował 12 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sigmy Ołomuniec w trzeciej minucie spotkania, gdy Jakub Yunis zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sigmy Ołomuniec.

Na drugą połowę zespół Teplica wyszedł w zmienionym składzie, za Jana Shejbala wszedł Jan Hoszek.

Zawodnicy Teplica nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Maresz.

W 65. minucie David Houska zastąpił Kryštofa Daněka. W 66. minucie Tomáš Zahradníček został zmieniony przez Pabla Gonzáleza, co miało wzmocnić jedenastkę Sigmy Ołomuniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matěja Radostę na Vukadina Vukadinovica. Trener Teplica postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Daniela Trubača i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Řezníčeka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 77. minucie Jakub Yunis został zmieniony przez Martina Nespora, co miało wzmocnić zespół Sigmy Ołomuniec. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Moulisa na Ladislava Kodada w 87. minucie oraz Jakuba Maresza na Admira Ljevakovicia w tej samej minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Sigmie Ołomuniec w tym sezonie, pojawił się Radek Látal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 90. minucie Šimona Faltę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Roman Hubnik
46′ Jan Shejbal
Florent Gregoire Poulolo
David Černý
Martin Hála
Robert Jukl
Lukasz Greszszak
67′ Matěj Radosta
Tomáš Zahradníček66′
87′ Pavel Moulis
Radim Breite
Jan Fortelný
Šimon Falta90′
67′ Daniel Trubač
David Houska65′
 57′ 90′ Jakub Maresz
Jakub Yunis  3′ 77′
Jakub Diviš
Jakub Trefil
46′ Jan Hoszek
Vit Beneš
87′ Ladislav Kodad
Radek Látal90′
90′ Admir Ljevaković
Kryštof Daněk65′
67′ Vukadin Vukadinović
Pablo González Juárez66′
Matyáš Kozák
Martin Nespor77′
67′ Jakub Řezníček
Dominik Radić

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Teplica w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.