FK Teplice - FC Sellier & Bellot Vlasim 3-0 (1-0). Liga -

19 maja na Stadionie Na Stinadlech odbyło się spotkanie FORTUNAy pomiędzy drużynami Teplica i FC Sellier Vlasim. Mecz zakończył się zwycięstwem Teplica 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Filipa Muchę występującego w Teplicu.

19 maja  na Stadionie Na Stinadlech odbyło się spotkanie   FORTUNAy pomiędzy drużynami Teplica  i FC Sellier Vlasim. Mecz zakończył się zwycięstwem Teplica 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Filipa Muchę występującego w Teplicu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petra Bredę z FC Sellier Vlasim, a w 28. minucie Aloisa Hyčkę z drużyny przeciwnej.

Jan Fortelny wywołał eksplozję radości wśród kibiców Teplica, zdobywając bramkę w 45. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Tomáš Grigar.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Teplica.

Na drugą połowę drużyna Teplica wyszła w zmienionym składzie, za Davida Ledeckiego wszedł Jan Fortelny.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jan Fortelny z Teplica. W 63. minucie Nedzad Zinhasovic został zastąpiony przez Solomona Johna.

W tej samej minucie Tomas Zlatohlavek został zmieniony przez Stepana Krunerta, co miało wzmocnić jedenastkę FC Sellier Vlasim. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vaclava Sejka na Ladislava Kodada. W 65. minucie arbiter ukarał kartką Lukáša Marečeka, piłkarza Teplica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Teplica w 72. minucie spotkania, gdy Jakub Mareš zdobył trzecią bramkę. Asystę zaliczył Tomáš Vondrášek.

Od 77 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Sellier Vlasim: Tomas Rigo, Jakub Kristan, Matěj Jurásek, na ich miejsce weszli: Jonas Kneifel, Adam Toula, Ondrej Lehoczki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jana Fortelnego, Aloisa Hyčki zajęli: Ngosa Sunzu, Vaclav Prosek. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Zespół Teplica zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Piłkarze Teplica dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Teplica w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół FC Sellier Vlasim w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.