FK Teplice - FC FASTAV Zlín 0-0. Liga czeska - 30. kolejka 1. ligi czeskiej

2 maja na AGC Aréna Na Stínadlech odbył się mecz 30. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Teplica i FASTAV Zlin. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 574 widzów.

30. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-02 15:00 | Stadion: AGC Aréna Na Stínadlech | Widzów: 574 | Arbiter: Tomáš Klíma
FK Teplice
FC FASTAV Zlín
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Teplica wygrała aż 15 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko osiem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ladislava Kodada z Teplica, a w 43. minucie Lamina Jawo z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie za Lamina Jawo wszedł Youba Dramé. Trener Teplica postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Ladislava Kodada i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Maresza, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener FASTAV Zlin postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Romana Potočnego wszedł Václav Procházka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukáša Vraštila z FASTAV Zlin, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Jakuba Maresza z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole FASTAV Zlin doszło do zmiany. Jakub Kolář wszedł za Dominika Janošeka.

Dominik Janošek90′
63′ Jan Fortelný
Jakub Janetzký
81′ Pavel Moulis
Róbert Matějov
Robert Jukl
Lamin Jawo43′ 56′
32′ 63′ Ladislav Kodad
Tomáš Poznar
81′ Vukadin Vukadinović
Václav Procházka84′
63′ Matěj Radosta
Youba Dramé56′
81′ Daniel Trubač
Pedro Martínez García
81′ Martin Macej
Šimon Chwaszcz
63′ 90′ Jakub Maresz
Martins Toutou Mpondo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Teplica, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Teplica w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.