FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0-1 (0-0). Liga - 3. kolejka

W pojedynku 3. kolejki FORTUNAy, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Teplica przegrała z Bohemiansem 1905 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Na Stinadlech.

W  pojedynku 3. kolejki  FORTUNAy, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Teplica przegrała  z Bohemiansem 1905  0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Na Stinadlech.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów drużyna Bohemiansu 1905 wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Davidowi Bartkowi z drużyny Bohemiansu 1905.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Teplica wyszedł w zmienionym składzie, za Filipa Zaka wszedł Ladislav Kodad. Także drużyna Bohemiansu 1905 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Bartka wszedł Ladislav Muzik. W 56. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Roman Kvet osłabiając tym samym drużynę Bohemiansu 1905.

W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Lukášowi Marečekowi, piłkarzowi Teplica. W 61. minucie Jakub Urbanec zastąpił Romana Cerepkaiego. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aloisa Hyčkę z Teplica, a w 65. minucie Daniela Köstla z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie w zespole Teplica doszło do zmiany. Jakub Kristan wszedł za Roberta Jukla. Chwilę później trener Bohemiansu 1905 postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jana Kovaříka wszedł Martin Nový, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Bohemiansu 1905 utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Bohemiansu 1905 udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie Bohemiansu 1905 doszło do zmiany. Adam Jánoš wszedł za Ondreja Petraka.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Petr Hronek, zawodnik Bohemiansu 1905. W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lukáš Mareček osłabiając zespół Teplica. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 58. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę otrzymał Tomáš Vondrášek z Teplica.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Antonin Krapka dla zespołu Bohemiansu 1905. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Lukáš Hůlka.

W 90. minucie w drużynie Bohemiansu 1905 doszło do zmiany. Michal Beran wszedł za Petra Hronka. W następstwie utraty gola trener Teplica postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Aloisa Hyčkę i na pole gry wprowadził napastnika Dominika Prochazkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Roman Vales z zespołu Bohemiansu 1905.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Teplica, a piłkarzom Bohemiansu 1905 pokazał cztery żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.