FK Teplice - AC Sparta Praga 0-1 (0-0). Liga czeska - 9. kolejka 1. ligi czeskiej

W meczu 9. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 29 listopada, jedenastka Teplica przegrała ze Spartą Pragą 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na AGC Aréna Na Stínadlech.

L. Juliš 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 23 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko dziewięć.

Od pierwszych minut drużyna Spartej Pragi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Teplica była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie Lukasz Mareczek został zastąpiony przez Matěja Radostę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Teplice: Robertowi Juklowi w 47. i Matějowi Radoście w 61. minucie. W 56. minucie w drużynie Spartej Pragi doszło do zmiany. Ladislav I wszedł za Matěja Hanouska.

Jedynego gola meczu strzelił Lukáš Juliš dla zespołu Spartej Pragi. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Borzek Doczkal.

Chwilę później trener Teplica postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Admira Ljevakovicia. Na boisko wszedł Daniel Kovac, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Filipowi Součekowi z jedenastki gości.

Florin Constantin Nita
30′ Lukasz Mareczek
Dominik Plechatý
Jan Shejbal
Ladislav Krejčí
69′ Admir Ljevaković
Ondrzej Czelustka
David Černý
Andreas Aalen Vindheim88′
Tomáš Kučera
Michal Trávník
47′ Robert Jukl
Tomáš Wiesner
69′ Daniel Kovac
Ladislav Krejczi56′
30′ 61′ Matěj Radosta
Srđan Plavšić88′
Dominik Šup
Martin Yankov Minchev71′

Drużyna Spartej Pragi była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Teplica otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Teplica wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.