FK Pardubice - Sigma Ołomuniec 1-1 (0-0). Liga czeska - 9. kolejka 1. ligi czeskiej

27 listopada na Stadionie Ďolíček w Pradze odbyło się spotkanie 9. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Pardubic i Sigmy Ołomuniec. Mecz zakończył się remisem 1-1.

M. Nešpor 62'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na murawie, jak to często zdarzało się Sigmie Ołomuniec w tym sezonie, pojawił się Radek Látal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 31. minucie Ondřeja Zmrzlego.

W 37. minucie Emil Tischler został zastąpiony przez Cadu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Radka Látala z Sigmy Ołomuniec, a w 61. minucie Jana Jeřábeka z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to zawodnicy Sigmy Ołomuniec otworzyli wynik. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem z rzutu karnego bramkę zdobył Martin Nespor. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 68. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy : David Huf, Ewerton, a na ich miejsce weszli Pavel Černý, Lukáš Pfeifer. Trener Pardubic postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Jana Jeřábeka i na pole gry wprowadził napastnika Michala Petráňa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby David Huf wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pardubic, strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mojmír Chytil88′
37′ Emil Tischler
Pablo González Juárez84′
68′ Lukáš Pfeifer
Šimon Falta
82′ Tomáš Solil
Lukasz Greszszak
61′ 80′ Jan Jeřábek
David Houska88′
68′ Pavel Černý
Radek Látal31′ 58′
37′ Carlos Eduardo Lopes Cruz
Martin Sladký88′ 90′
68′ Ewerton Paixão da Silva
Kryštof Daněk83′
68′  90′ David Huf
Tomáš Zahradníček84′
80′ Michal Petráň
Pavel Zifčák88′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Pardubic obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Sigmy Ołomuniec dokonała pięciu zmian.