FK Pardubice - MFK Karwina 2-2 (0-1). Liga czeska - 1. kolejka 1. ligi czeskiej

24 lipca na Areál Dolíček odbyło się starcie 1. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Pardubic i MFK Karwina. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 805 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kacpra Zycha występującego w MFK Karwina.

M. Papadopulos 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Pardubic wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze MFK Karwina otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kristi Qose.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Emil Tischler z drużyny Pardubic. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki MFK Karwina.

Drugą połowę zespół Pardubic rozpoczął w zmienionym składzie, za Jana Proska wszedł Jiří Sláma.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Michal Papadopulos.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Dominikowi Kostce z Pardubic. W 60. minucie za Dominika Kostkę wszedł Samuel Šimek. W 61. minucie kartkę dostał Vlasiy Sinyavskiy, zawodnik MFK Karwina.

W tej samej minucie w drużynie Pardubic doszło do zmiany. David Huf wszedł za Pavela Černego.

Piłkarze Pardubic odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie bramkę kontaktową zdobył Emil Tischler. Przy zdobyciu bramki pomagał Jiří Sláma.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole MFK Karwina doszło do zmiany. Rajmund Mikuš wszedł za Vlasiego Sinyavskiego. Chwilę później trener MFK Karwina postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kristiego Qose'a wszedł Daniel Stropek, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka MFK Karwina nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Niedługo później Emil Tischler wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pardubic, strzelając kolejnego gola w 75. minucie meczu. Asystę zanotował Tomáš Čelůstka.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Vladimír Neuman
46′ Jan Prosek
Jean Mangabeira da Silva
56′ 60′ Dominik Kostka
Lukáš Čmelík90′
90′ Carlos Eduardo Lopes Cruz
Vlasiy Sinyavskiy61′ 73′
 64′, 75′ 44′ Emil Tischler
Aleš Nešický82′
Jan Jeřábek
Kristi Qose  6′ (k.) 74′
61′ Pavel Černý
Michal Papadopulos  49′ 82′
Jakub Markovič
Petr Bolek
90′ Jan Halász
Soufiane Dramé
46′ Jiří Sláma
Daniel Stropek74′
Martin Šejvl
Rajmund Mikuš73′
Ladislav Dufek
Matěj Jurásek90′
60′ Samuel Šimek
Antonín Svoboda82′
61′ David Huf
Kacper Roman Zych82′

Przewaga jedenastki Pardubic w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Pardubic, natomiast piłkarzom MFK Karwina przyznał jedną.

Drużyna Pardubic w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół MFK Karwina w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.