FK Pardubice - Dynamo Czeskie Budziejowice 0-2 (0-1). Liga czeska - 15. kolejka 1. ligi czeskiej

17 stycznia na Stadionie Ďolíček w Pradze odbyło się starcie 15. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Pardubic i Dynamo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dynamo 2-0.

M. Alvir 87'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynamo w 41. minucie spotkania, gdy Benjamin Čolič zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dynamo.

Drugą połowę drużyna Pardubic rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipa Čiháka wszedł Cadu. Trener Pardubic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ewerton, a murawę opuścił Lukáš Pfeifer.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Emil Tischler z zespołu gospodarzy. W 56. minucie Pavel Černý został zastąpiony przez Davida Hufa. W 71. minucie w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Lukáš Jánošík wszedł za Patrika Brandnera.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Michal Petráň wszedł za Tomáša Solila. W 80. minucie arbiter ukarał kartką Benjamina Čoliča, piłkarza Dynamo. Kibice Dynamo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matěja Valentę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Filip Havelka. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Dynamo, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik na 0-2 podwyższył Marko Alvir. Sytuację bramkową stworzył Petr Javorek.

W 89. minucie w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Lukas Skovajsa wszedł za Mateja Mršiča. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Petr Javorek
50′ Emil Tischler
Marko Alvir  87′
46′ Lukáš Pfeifer
Matej Mršič89′
79′ Tomáš Solil
Patrik Čavoš
46′ Filip Čihák
Filip Havelka85′
56′ Pavel Černý
Lukas Skovajsa89′
46′ Carlos Eduardo Lopes Cruz
Ubong Moses Ekpai
46′ Ewerton Paixão da Silva
Lukáš Jánošík71′
56′ David Huf
Matěj Valenta85′
79′ Michal Petráň
David Ledecký

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Dynamo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.