FK Pardubice - 1. FC Brno 2-1 (0-0). Liga czeska - 11. kolejka 1. ligi czeskiej

W starciu 11. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Pardubic zwyciężyła z FC Brno 2-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Ďolíček w Pradze.

O. Pachlopník 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie w jedenastce FC Brno doszło do zmiany. Damián Bariš wszedł za Jana Moraveca.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Sedláka z FC Brno, a w 40. minucie Michala Hlavatego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna FC Brno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ondřeja Vaněka, Jana Sedláka weszli Antonín Růsek, David Jambor.

Na początku drugiej połowy piłkarze Pardubic nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie Emil Tischler dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł David Huf.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pardubic w 54. minucie spotkania, gdy David Huf zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Ewerton.

W 64. minucie Adam Fousek zastąpił Jana Hladíka. W 73. minucie arbiter pokazał kartkę Damiánowi Barišowi, zawodnikowi FC Brno. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Cadu wszedł za Michala Hlavatego.

W tej samej minucie trener Pardubic postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Michal Petráň, a murawę opuścił David Huf. Między 76. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Pardubic i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Jakub Přichystal został zmieniony przez Adriána Čermáka, co miało wzmocnić drużynę FC Brno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ewertona na Jiříego Slámę w 82. minucie oraz Tomáša Solila na Lukáša Hušeka w tej samej minucie.

Mimo że jedenastka FC Brno nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 86 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej drugiej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Ondřej Pachlopník.

Drużynie FC Brno zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Pardubic.

Jakub Šural76′
40′ 75′ Michal Hlavatý
Jan Sedlák36′ 46′
 52′ Emil Tischler
Ondřej Pachlopník  90′
82′ Ewerton Paixão da Silva
Adam Fousek64′
90′ Tomáš Solil
Ondřej Vaněk46′
Jan Jeřábek
Šimon Šumbera
 54′ 75′ David Huf
Jakub Přichystal77′
Jiří Letáček
Martin Šustr
90′ Lukáš Hušek
Juraj Kotula
Jan Prosek
Damián Bariš23′ 73′
82′ 90′ Jiří Sláma
Adrián Čermák77′
75′ 79′ Carlos Eduardo Lopes Cruz
David Jambor46′
Lukáš Pfeifer
Jan Hladík64′
75′ Michal Petráň
Antonín Růsek46′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy FC Brno dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka FC Brno dokonała pięciu zmian.