FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 0-1 (0-1). Liga czeska - 29. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 29. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 24 kwietnia, zespół FK Mlada Boleslav przegrał z Slovanem Liberec 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav.

M. Sadílek 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze jedenastka Slovanu Liberec wygrała 19 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół FK Mlada Boleslav zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Slovanu Liberec była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slovanu Liberec w 26. minucie spotkania, gdy Michal Sadílek strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slovanu Liberec.

W 63. minucie Tomáš Ladra został zastąpiony przez Václava Drchala. W 64. minucie Jiří Klíma został zmieniony przez Tomáša Malínskiego, co miało wzmocnić zespół FK Mlada Boleslav. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Matoušeka na Adamę Diamé.

Po chwili trener Slovanu Liberec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Jakub Nečas, a murawę opuścił Jhon Mosquera. W tej samej minucie w drużynie FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Jiri Skalak wszedł za Jaromíra Zmrhala. W 83. minucie Marek Matejovsky został zmieniony przez Lukáša Budínskiego, co miało wzmocnić jedenastkę FK Mlada Boleslav. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adamę Diamé na Davida Cancolę oraz Michala Sadíleka na Kristiana Michala.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Michal Fukala
90′ Jakub Klíma
Ondřej Karafiát
Antonín Křapka
Marios Pourzitidis
Dominik Preisler
Jan Mikula
63′ Tomáš Ladra
Youssouf Kamso Mara
90′ Ladislav Takács
Michal Sadílek  26′ 90′
83′ Marek Matejovsky
Michal Faško
73′ Jaromír Zmrhal
Martin Koscelník
64′ Jiří Klíma
Marek Bina
83′ 84′ Lukáš Budínský
David Cancola90′
64′ Tomáš Malínský
Radim Černický
73′ Jiri Skalak
Kristian Michal90′
63′ Václav Drchal
Jakub Nečas73′

Adama Diamé67′ 90′

Zespół FK Mlada Boleslav miał 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Slovanu Liberec przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.