FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc 2-2 (1-1). Liga -

W spotkaniu FORTUNAy, które rozegrane zostało 13 maja, jedenastka Mlady Boleslav zremisowała z Sigmą Ołomuniec 2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Lokotrans Arena.

W  spotkaniu  FORTUNAy, które rozegrane zostało 13 maja, jedenastka Mlady Boleslav zremisowała  z Sigmą Ołomuniec  2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Lokotrans Arena.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów drużyna Sigmy Ołomuniec wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Sytuację bramkową stworzył Mojmir Chytil.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sigmy Ołomuniec w 19. minucie spotkania, gdy Ondřej Zmrzlý strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Radim Breite z Sigmy Ołomuniec. Była to 33. minuta meczu.

W 34. minucie karnego dla Mladá Boleslav nie wykorzystał Ewerton strzelając obok bramki.

W 41. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sigmy Ołomuniec Václav Jemelka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Sigmy Ołomuniec rozpoczął w zmienionym składzie, za Mateja Hadasa wszedł Patrik Slamena. W 50. minucie Marek Matějovský został zmieniony przez Michala Hlavatego.

W 61. minucie w jedenastce Sigmy Ołomuniec doszło do zmiany. Jachym Sip wszedł za Jana Sedlaka. Trener Sigmy Ołomuniec postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Florenta Poulolo i na pole gry wprowadził napastnika Pavela Zifčáka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze Mlady Boleslav: Jiří Skalák, Lukáš Mašek, a na ich miejsce weszli Vojtěch Stránský, David Doudera.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonina Ruska z Sigmy Ołomuniec, a w 69. minucie Lukáša Mašeka z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sigmy Ołomuniec przyniosły efekt bramkowy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mojmir Chytil. Przy zdobyciu bramki asystował Antonin Rusek.

W 74. minucie boisko opuścili piłkarze Mlady Boleslav: Vojtěch Smrž, Milan Škoda, a na ich miejsce weszli Samuel Dancák, Tomáš Ladra. W 78. minucie sędzia przyznał kartkę Ondřejowi Zmrzlemu z zespołu Sigmy Ołomuniec.

Zawodnicy Mlady Boleslav odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ewerton. Asystę przy golu zanotował Michal Hlavatý.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy Sigmy Ołomuniec: Stepan Langer, Jiří Slama, a na ich miejsce weszli Radim Breite, Antonin Rusek. W 89. minucie arbiter ukarał kartką Jiříego Slamę, piłkarza Sigmy Ołomuniec. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Mlady Boleslav obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.