FK Mladá Boleslav - MFK Karwina 2-0 (2-0). Liga czeska - 21. kolejka 1. ligi czeskiej

28 lutego na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav odbyło się spotkanie 21. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav i MFK Karwina. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Mlada Boleslav 2-0.

J. Zmrhal 27'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mlada Boleslav w 19. minucie spotkania, gdy Tomáš Ladra zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Drużyna MFK Karwina ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie wynik ustalił Jaromír Zmrhal. Asystę przy bramce zanotował Tomáš Malinský.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener MFK Karwina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jean Mangabeira, a murawę opuścił Vojtěch Smrž. Na drugą połowę jedenastka MFK Karwina wyszła w zmienionym składzie, za Róberta Mazana, Lukáša Čmelíka weszli Vlasiy Sinyavskiy, Tomáš Ostrák.

W 55. minucie kartkę dostał Tomáš Malinský, piłkarz gospodarzy. W 60. minucie Tomáš Malinský został zmieniony przez Jiriego Skalaka. W 66. minucie arbiter przyznał kartkę Rafaelowi Tavaresowi z MFK Karwina.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie MFK Karwina doszło do zmiany. Roman Haša wszedł za Michala Papadopulos. Chwilę później trener FK Mlada Boleslav postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Marka Matejovskiego. Na boisko wszedł Milan Jirásek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom MFK Karwina: Eduardowi Mendesowi w 79. i Christiánowi Hercowi w 86. minucie.

W 80. minucie Tomáš Jursa został zmieniony przez Rajmunda Mikuša, co miało wzmocnić zespół MFK Karwina. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Škodę na Václava Drchala oraz Tomáša Ladrę na Dominika Mašeka. W drugiej połowie nie padły gole.

Róbert Mazan46′
69′ Marek Matejovsky
Lukáš Čmelík46′
55′ 60′ Tomáš Malínský
Vojtěch Smrž46′
 27′ Jaromír Zmrhal
Lukáš Bartošák
Samuel Dancák
Christián Herc86′
 19′ (k.) 90′ Tomáš Ladra
Rafael Tavares Dos Santos66′
90′ Michal Škoda
Jean Mangabeira da Silva46′
69′ Milan Jirásek
Rajmund Mikuš80′
90′ Dominik Mašek
Tomáš Ostrák46′
60′ Jiri Skalak
Roman Haša68′
90′ Václav Drchal
Vlasiy Sinyavskiy46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FK Mlada Boleslav, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka FK Mlada Boleslav w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.