FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 3-0 (2-0). Liga czeska - 2. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 2. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 31 lipca, zespół FK Mlada Boleslav wygrał z Jabloncem 3-0 (2-0). Mecz na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav obejrzało 2 471 widzów.

2. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-07-31 16:00 | Stadion: Lokotrans Aréna | Widzów: 2471 | Arbiter: Miroslav Zelinka
FK Mladá Boleslav
FK Jablonec
3
0
D. Fila 11'
M. Škoda 14',79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia jedenastka FK Mlada Boleslav wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia kartką został ukarany David Douděra, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mlada Boleslav w 11. minucie spotkania, gdy Daniel Fila zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ewerton.

Prawie natychmiast Milan Szkoda wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mlada Boleslav, strzelając kolejnego gola w 14. minucie pojedynku. W 32. minucie David Štěpánek został zastąpiony przez Michala Surzyna.

W 38. minucie kartkę otrzymał Miloš Kratochvíl z drużyny gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 65. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Mlada Boleslav: Marek Matejovsky, Daniel Fila, Tomáš Ladra, Ewerton, na ich miejsce weszli: Vojtěch Smrž, Lukáš Mašek, Jiri Skalak, Vojtech Stransky. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomáša Malínskiego, Vojtěcha Kubisty zajęli: Vaclav Pilarz, David Houska.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Milan Szkoda z FK Mlada Boleslav. Bramka padła po podaniu Jiriego Skalaka.

W 80. minucie Miloš Kratochvíl został zmieniony przez Tomáša Čvančarę, a za Jana Kroba wszedł na boisko Tomáš Smejkal, co miało wzmocnić jedenastkę Jablonca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Szkodę na Dominika Mašeka. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Vaclav Pilarz z Jablonca. Była to 86. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Jan Hanuš
3′ David Douděra
Jakub Považanec
 11′ 66′ Daniel Fila
Dominik Pleštil
74′ Ewerton Paixão da Silva
Tomáš Malínský65′
65′ Marek Matejovsky
Vojtěch Kubista65′
74′ Tomáš Ladra
Miloš Kratochvíl38′ 80′
 14′, 79′ 89′ Milan Szkoda
Martin Doležal
Pavel Halouska
Tomáš Vajner
Dominik Plechatý
Michal Surzyn32′
89′ Dominik Mašek
David Houska65′
66′ Lukáš Mašek
Tomasz Huebschman
74′ Jiri Skalak
Vaclav Pilarz65′ 86′
65′ Vojtěch Smrž
Tomáš Smejkal80′
74′ Vojtech Stransky
Tomáš Čvančara80′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FK Mlada Boleslav, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.